Źródła:

Źródła:

W niedawno wydanej rozszerzeniowej zawartości „The Teal Mask” do gry Pokémon Scarlet and Violet gracze napotykają na poważną usterkę sieciową dotyczącą nowo wprowadzonego Pokemona, Ogerpona. Rozszerzenie oferuje dość czyste doświadczenie gry, ale wykorzystanie błędu powoduje poważne problemy dla graczy.

Ogerpon, w przeciwieństwie do innych Pokemonów, nie może zmienić swojego podstawowego typu Tera. Dzieje się tak, ponieważ bazowy typ i typ Tera Ogerpona zależą od maski, którą aktualnie nosi. Każda maska prowadzi do innego kształtu i umiejętności Ogerpona. Niestety, hakerzy znaleźli sposób na ręczną modyfikację plików gry i zmianę typu Tera Ogerpona, co prowadzi do wykorzystywalnego mechanizmu sieciowego.

Jeśli Ogerpon z sztucznie zmienionym typem Tera zostanie wprowadzony do bitwy online i spróbuje Terasatallizacji, bitwa zatrzyma się i zablokuje obu graczy na czas nieokreślony. Gra nie może kontynuować, gdy użyty typ Tera jest niezgodny, co prowadzi do niegrywalnego stanu.

Podejrzewa się, że celem tego wykorzystania jest zasmucenie graczy w meczach online i sztuczne zdobycie rangi, zmuszając przeciwników do rozłączenia się. Anubis, zapalony tester Pokémonów, zwrócił również uwagę, że ten błąd może potencjalnie wpłynąć również na Terowe Rajdy. Wykorzystanie nie zostało przetestowane w bitwach, które naturalnie kończą się z powodu upływu czasu.

Na pytanie, dlaczego to wykorzystanie omija kontrolę online gry, Anubis wyjaśnił, że Game Freak, twórca Pokémon Scarlet and Violet, może początkowo nie skupiać się na edycji zapisów i wykorzystaniach wspomagających narzędzia podczas początkowych testów. Prawdopodobnie dlatego, że edycja zapisów jest zabroniona w Japonii i nie stanowi dużego problemu, dopóki takie incydenty nie zdarzą się.

Gracze muszą teraz być ostrożni z tym wykorzystaniem podczas udziału w meczach online, dopóki deweloperzy nie wydadzą łatki, która rozwiąże ten problem. Jednak może to potrwać kilka tygodni lub miesięcy, w zależności od zakresu wpływu i publikacji problemu.

Źródła:

Anubis (@Sibuna_Switch) przez Twitter
Autor: Cale Michael
Źródło: Dot Esports

Definicje:
Tera Type: Typ, który posiada Pokemon Ogerpon, zależny od noszonej maski.
Soft-locking: Stan, w którym gra staje się niegrywalna, uniemożliwiając graczom kontynuację.
Wykorzystanie: Manipulowanie mechaniką gry lub kodem, aby osiągnąć przewagę lub wykonywać działania niezamierzone przez twórców.
Zasmucanie: Zachowanie w grach online, polegające na celowym zakłócaniu lub szkodzeniu innym dla własnej rozrywki lub zdobycia nieuczciwej przewagi.
Ranga: Miara umiejętności lub osiągnięć gracza w konkurencyjnej grze online.
Terasatallizacja: Ruch lub działanie specyficzne dla Pokemona Ogerpona, polegające na zmianie jego typu Tera na podstawie noszonej maski.