• czw.. lis 30th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Ark Survival Ascended debiutuje na Xbox – informacje

  ByKamil Dominiak

  lis 21, 2023
  Ark Survival Ascended debiutuje na Xbox – informacje

  Strona internetowa SurviveTheArk ogłosiła, że długo wyczekiwana premiera gry Ark Survival Ascended na Xbox wreszcie jest faktem. Deweloper Studio Wildcard zaprasza graczy do odkrywania otwartego świata gry już dzisiaj (21 listopada) o 9:00 czasu PT / 12:00 czasu ET / 17:00 czasu GMT. Choć data premiery została kilkukrotnie przesunięta z powodu problemów z certyfikacją, wydaje się, że wszystko zostało już rozwiązane.

  Firma Studio Wildcard zapowiedziała, że nowa seria oficjalnych serwerów zostanie udostępniona kilka godzin po premierze. Opóźnienie to ma zapewnić, żeby wszyscy mieli jednakowe szanse na pobranie gry i dołączenie do wspólnej rozgrywki. Ponadto, na oficjalnych serwerach będą obowiązywały bonusowe stawki przez ograniczony czas, aby umożliwić graczom dogonienie innych.

  Deweloperzy chcą stworzyć porównywalne warunki dla graczy Xbox, którzy dopiero zaczynają przygodę, w porównaniu do graczy PC. Poprzez wprowadzenie tych inicjatyw, Studio Wildcard dąży do zapewnienia równych szans wszystkim graczom na różnych platformach.

  Niestety fani konsoli PlayStation będą musieli jeszcze trochę poczekać na premierę Ark Survival Ascended. Mimo pierwotnego celu premiery pod koniec listopada, zespół deweloperów napotkał na pewne problemy, które wymagają dodatkowego czasu. Choć jest to nieco rozczarowująca wiadomość dla graczy na PlayStation, zespół zapewnia fanów, że intensywnie pracuje, aby zapewnić jak najlepsze doświadczenie cross-platformowe.

  Podróż Ark Survival Ascended od PC do Xbox przypomina pełen zwrotów akcji scenariusz. Po premierze nowej, lśniącej wersji gry, znalazła się ona z powrotem w wczesnym dostępie na PC, gdzie spotkała się z różnorodnymi recenzjami i skargami dotyczącymi wydajności. Mimo to, Studio Wildcard pozostaje zobowiązane do rozwiązania tych problemów i ciągłej poprawy gry dla wszystkich graczy.

  Premiera Ark Survival Ascended na Xbox to osiągnięcie, na które wszyscy czekali. Fani PlayStation muszą jednak jeszcze trochę wytrzymać. Pomimo napotkanych trudności, Studio Wildcard zawsze dąży do zapewnienia doskonałego doświadczenia gamingowego, które pozwala graczom na różnych platformach cieszyć się przeżyciami związanymi z przetrwaniem w pradawny świecie Arka.