• śr.. lis 29th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  ARA: History Untold – Nowe podejście do gatunku strategii 4X

  ByAdrian Przechewka

  lis 21, 2023
  ARA: History Untold – Nowe podejście do gatunku strategii 4X

  ARA: History Untold to nadchodząca gra strategiczna typu 4X, która zapowiada burzliwe zmiany w tym gatunku. Tworzenie gry jest prowadzone przez Oxide Games, zaś wydawcą jest Microsoft. To wysoko oczekiwane dzieło ma zmienić obecny stan rzeczy i zdefiniować na nowo ten gatunek.

  Jednym z głównych nowatorskich elementów gry ARA jest jej unikalny system jednoczesnych tur. Projektantka gry Michelle Menard podkreśliła, że ta innowacyjna mechanika wprowadza nowy poziom wyzwania i wymaga stałego przemyślenia strategii. W przeciwieństwie do tradycyjnych gier turowych, w których gracze mają dostęp do informacji o poprzednich turach, ARA zmusza ich do dostosowywania się do nieprzewidzianych okoliczności i podejmowania decyzji na bieżąco.

  Inną istotną różnicą w grze jest nacisk na eksplorację mapy i gospodarkę, a nie tylko na taktyczne bitwy. Dyrektor artystyczny Dorian Newcomb podkreślił, że studio miało na celu stworzenie gry z nowymi pomysłami i doświadczeniami. Dzięki współpracy z Microsoftem udało się zrealizować ich wizję i wprowadzić świeże spojrzenie dla graczy.

  Jednym z głównych celów projektu ARA było zwiększenie dostępności gatunku strategii dla nowych graczy. Zespół Oxide Games włożył dużo wysiłku w zaprojektowanie intuicyjnych interfejsów i mechanik rozgrywki, które pozwalają graczom odnosić poczucie osiągnięcia i podejmować znaczące decyzje od samego początku.

  ARA: History Untold daje również możliwość obserwowania epickich bitew lub podejścia opartego na analizie liczb i statystyk. Ta funkcja pozwala graczom zanurzyć się w epickich bitwach lub szybko rozwiązywać konflikty, dostosowując się do różnych stylów gry i preferencji.

  Premiera ARA w sklepie PC Game Pass poszerza zasięg gry i wprowadza gatunek strategii do szerszej publiczności. Ta dostępność i ekspozycja niewątpliwie przyciągną nowych fanów i utwierdzą ARA jako lidera w gatunku strategii 4X.

  Wniosek jest jasny – ARA: History Untold ma potencjał do rewolucji w gatunku strategii 4X dzięki innowacyjnej mechanice rozgrywki i nowemu podejściu. Oxide Games, we współpracy z Microsoftem, stworzyło grę, która łączy elementy znajome z ekscytującymi nowymi pomysłami. Przygotuj się na podróż przez czas i podbijaj cywilizacje jak nigdy dotąd, gdy ARA zadebiutuje w 2024 roku.