Skok cenowy w świecie Magic: The Gathering

Skok cenowy w świecie Magic: The Gathering

W świecie Magic: The Gathering (MTG) finanse odgrywają znaczącą rolę zarówno dla kupujących, jak i sprzedających. Niniejszy artykuł analizuje niedawne zmiany w krajobrazie finansowym MTG, skupiając się na kartach z zestawu Wilds of Eldraine oraz talii komandorów z Lord of the Rings Food and Fellowship.

Jedną z kart, której wartość gwałtownie wzrosła, jest Agatha’s Soul Cauldron. Ta karta przerosła Beseech the Mirror, stając się najdroższą kartą w zestawie Wilds of Eldraine. Agatha’s Soul Cauldron znalazła swoje miejsce w zestawach Modern takich jak Yawgmoth combo i Hardened Scales dzięki swojej zdolności do dodawania liczników +1/+1 oraz umożliwianiu nieskończonych kombinacji. Jej cena wzrosła z 15 do 45 dolarów za zwykłą wersję, aż do 70 dolarów za wersję premium z rozszerzoną sztuką w folii.

Kolejną kartą, na którą warto zwrócić uwagę, jest Virtue of Persistence, która stała się kluczowym elementem różnych archetypów Standardu, a także znajduje zastosowanie w formatach Pioneer i Commander. Ta karta przygód oferuje zarówno usuwanie stworzeń, jak i warunek zwycięstwa w późnej fazie gry. Jej cena wzrosła z 5,70 do 9 dolarów, a niektórzy sprzedawcy żądają nawet 12 dolarów.

Questing Druid to kolejna karta, która zrobiła furorę w różnych konkurencyjnych formatach MTG. Możliwość gromadzenia przewagi kart i dostarczania rosnącego zagrożenia sprawia, że jest popularna we wszystkich formatach, takich jak Legacy, Pioneer, Standard i Modern. Cena Questing Druid wzrosła z 50 centów do około 3 dolarów, a jej normalna wersja sprzedaje się nawet za 5 dolarów.

Oprócz kart z Wilds of Eldraine, zwiększa się zainteresowanie synergiami związanych z jedzeniem. Feasting Hobbit, karta z talii komandorów z Lord of the Rings Food and Fellowship, zyskał na popularności. Ta karta, która za zaledwie dwa many i trzy żetony z jedzeniem może stać się 11/11 punktowym atakującym, jest mocnym dodatkiem do dowolnej talii komandorów opartych na jedzeniu. Jej cena wzrosła z mniej niż dolara do około 6 dolarów, a niektórzy sprzedawcy oferują ją za 7-8 dolarów.

Kolejną kartą z tej samej talii komandorów, Treebeard, Gracious Host, również wzrosł swoją wartość. Z odpowiadającymi strategii opartej na jedzeniu i zyskiwaniu życia umiejętnościami, Treebeard znalazł swoje miejsce w różnych talii. Cena wzrosła z dolara do 4,50 dolara, a sprzedaż oscyluje w przedziale od 3 do 12 dolarów.

Te zmiany na rynku finansowym MTG podkreślają ewoluującą dynamikę rynku. W miarę odkrywania nowych synergii i strategii wartości określonych kart mogą się zmieniać. Ważne jest, aby kupujący i sprzedający pozostawali dobrze poinformowani i dostosowywali się do tych zmian, aby jak najlepiej wykorzystać swoje inwestycje w MTG.