Switch 2: Bobby Kotick z Activision rozmawiał z Nintendo o nowej konsoli

Switch 2: Bobby Kotick z Activision rozmawiał z Nintendo o nowej konsoli

W grudniu ubiegłego roku e-maile pomiędzy kierownictwem firmy Activision ujawniły, że CEO Bobby Kotick został zapoznany przez Nintendo z informacjami na temat Switch 2. Wymiana ta, która stała się publiczna w ramach sprawy sądowej FTC z udziałem Microsoftu, a opublikowana przez The Verge, dostarczyła informacji na temat spodziewanej wydajności nowej konsoli.

Zgodnie z treścią e-maili, oczekiwano, że Switch 2 będzie miał „bliższe dopasowanie do platform pokolenia 8 pod względem wydajności”. Sugeruje to, że będzie dorównywać konsolom z generacji PlayStation 4 i Xbox One. Kierownik Activision, Chris Schnakenberg, wyraził również zainteresowanie uzyskaniem wczesnego dostępu do prototypowych urządzeń do tworzenia gier na nową konsolę.

Te odkrycia rzucają światło na plany Nintendo dotyczące przygotowania Switch 2, które rzekomo ma zostać wydane w 2024 roku. Ponadto podkreślają one plany Microsoftu dotyczące wprowadzenia gry Call of Duty na urządzenia Nintendo. Dwa miesiące po tej informacji, prezydent Microsoftu, Brad Smith, ogłosił, że Call of Duty będzie dostępne na platformach Nintendo, z pełnymi funkcjonalnościami i treściami.

UK’s Competition and Markets Authority (CMA) wyraziło obawy co do twierdzenia Microsoftu, że Switch może uruchamiać grę Call of Duty. CMA argumentowała, że nie ma dowodów wskazujących, że konsole Nintendo mogą oferować porównywalną jakość rozgrywki i treści jak konsol Xbox i PlayStation.

Rozmowa Bobby’ego Koticka z Nintendo sugeruje, że podczas ich rozmowy omawiano techniczne możliwości Switch 2. Jednak Kotick później twierdził, że nie znał szczegółowych specyfikacji konsoli podczas przesłuchania sądowego FTC w sprawie przejęcia Microsoftu.

W sierpniu tego roku Nintendo zaprezentowało możliwości Switch 2 szerszemu gronu deweloperów na targach Gamescom. Wydarzenie to dodatkowo potwierdziło oczekiwane wprowadzenie konsoli na rynek w 2024 roku.

Podsumowując, e-maile pomiędzy kierownictwem Activision dostarczyły cennych informacji na temat rozwoju Switch 2 oraz planów dotyczących gry Call of Duty na platformach Nintendo.