Racket Club: Nowa, wyczekiwana gra VR o tenisie

Racket Club: Nowa, wyczekiwana gra VR o tenisie

W grudniu na platformie Meta Quest oraz Steam swoją premierę będzie miał długo wyczekiwany wirtualny sportowy tytuł – Racket Club. W ostatnim dzienniku dewelopera, Mathieu Castelli, główny dyrektor kreatywny w Resolution Games, podzielił się wglądem w społeczne aspekty oraz wciągające rozgrywki w tej grze.

Castelli zdradził, że zespół postawił sobie za cel stworzenie doświadczenia, które odtwarzałoby atmosferę prawdziwego klubu tenisowego. Gracze poczują się jakby weszli do klubu, gdzie inni otaczający ich ludzie są zaangażowani w grę. Będą mogli słyszeć dźwięki gry oraz mieć możliwość interakcji z innymi czy też cieszyć się nią w samotności.

Aby zwiększyć realizm, deweloperzy postanowili zminimalizować elementy interfejsu użytkownika (UI). Dołączanie się do meczów lub ich opuszczanie jest tak proste, jak kliknięcie na drzwi znajdujące się po bokach kortu, co umożliwia płynne przechodzenie między wirtualnym a prawdziwym światem.

W momencie premiery gry, gracze będą mieli dostęp do jednego klubu, a Castelli wyjawił, co ten klub ma do zaoferowania. Każdy klub posiada unikalne warianty kortów, w tym trawy, cegły i betonu. Zachowanie i reakcja piłek tenisowych będą się różnić w zależności od powierzchni, co dodaje dodatkową warstwę realizmu do gry.

Jedną z interesujących cech Racket Club jest możliwość zapraszania znajomych do wspólnej gry. Kiedy znajomi dołączają, fizycznie pojawią się obok gracza na korcie, co zwiększa poczucie towarzyszeństwa i więzi.

Racket Club to wyjątkowa gra sportowa w wirtualnej rzeczywistości, która obiecuje dostarczyć prawdziwie wciągające i realistyczne doświadczenie tenisowe. Dzięki swojemu unikalnemu podejściu do aspektów społecznościowych i dbałości o szczegóły, jest ona gotowa stać się ulubieńcem zarówno miłośników tenisa, jak i graczy wirtualnej rzeczywistości.