Nadchodzi nowy kontroler Xbox od Microsoft, kod nazwany „Sebile”

Nadchodzi nowy kontroler Xbox od Microsoft, kod nazwany „Sebile”

Według przecieku z dokumentów FTC / Activision Blizzard ujawniono, że nowy kontroler Xbox jest w trakcie powstawania i ma być dostępny w 2024 roku. Oznaczony kodem „Sebile”, kontroler ten jest reklamowany przez Microsoft jako „najlepszy kontroler na świecie” i wydaje się być wyposażony w imponujące funkcje.

Według przecieku, kontroler „Sebile” będzie posiadał precyzyjne sprzężenie zwrotne haptowe, wbudowane głośniki VCA haptics, akcelerometr oraz nowe modułowe joysticki. Dodatkowo, użytkownicy będą mogli cieszyć się z ładowanej akumulatora, który można wymieniać oraz z funkcji „podnieś, aby obudzić” (ang. „lift to wake”).

Choć dokładna data premiery jest jeszcze niepewna, przecieki sugerują, że kontroler zostanie ogłoszony na początku przyszłego roku, a możliwa data premiery to koniec maja 2024 roku. Według przecieku, cena kontrolera ma wynosić 69,99 dolarów, co oznacza 10 dolarów więcej niż obecny kontroler Xbox Wireless dla Xbox One i Xbox Series X|S.

Należy podchodzić do tych przecieków ostrożnie, ponieważ plany mogły ulec zmianie od czasu uzyskania informacji. Jednakże, odkryte szczegóły sugerują, że kontroler „Sebile” jest obiecującym dodatkiem do rodziny Xbox.

Jak zawsze, z niecierpliwością czekamy na wasze opinie na temat tej ekscytującej nowinki. Dajcie nam znać w sekcji komentarzy, co sądzicie o nadchodzącym kontrolerze „Sebile”. Bądźcie na bieżąco w przypadku oficjalnych ogłoszeń ze strony Microsoftu dotyczących tej długo oczekiwanej premiery.