Xbox Series X Brooklin: Nowa wersja konsoli Xbox Series X w produkcji

Xbox Series X Brooklin: Nowa wersja konsoli Xbox Series X w produkcji

Według przecieków prawnych z procesu sądowego Microsoft vs FTC, wersja odświeżona Xbox Series X o kodowej nazwie „Brooklin” jest w trakcie prac. Dokumenty ujawniają nowy, okrągły design konsoli, a także zwiększoną pojemność wewnętrznego dysku na 2TB.

Slajdy dotyczące Xbox Series X Brooklin wskazują, że będzie on kosztował tyle samo co podstawowa wersja konsoli, ale będzie posiadał kilka ulepszeń. Należą do nich szybsze połączenie bezprzewodowe, większa pojemność dysku, zaktualizowany kontroler oraz bardziej zrównoważony design, mający na celu redukcję zużycia energii w trybie czuwania.

Nowy kontroler, znany jako Sebille, jest opisywany jako „bardziej immersyjny”. Będzie on wyposażony w wsparcie dla żyroskopu, Bluetooth 5.2 oraz bezpośrednie połączenie z chmurą. Dodatkowo, kontroler będzie posiadał precyzyjne sprzężenie zwrotne haptics oraz głośniki wbudowane w haptics. Dodanie nowych wymiennych dżojstików ma poprawić trwałość urządzenia.

Oczekuje się, że kontroler Sebille zostanie oficjalnie ogłoszony jeszcze w tym roku, a jego debiut jest zaplanowany na koniec maja. Poprzedzi to wydarzenie „Xbox gaming beat” w czerwcu 2024 roku, prawdopodobnie będące prezentacją Microsoftu na E3 w tym roku. Następnie, niewielkie odświeżenie Xbox Series S jest zaplanowane na sierpień, a premiera Xbox Series X Brooklin planowana jest na koniec października, tuż przed Black Friday i sezonem świątecznym.

Oprócz informacji dotyczących konsoli, przecieki dokumentów ujawniły także planowane projekty ze strony Zenimax, w tym remastery gier The Elder Scrolls 4: Oblivion i Fallout 3, oraz nowe części serii Doom i Dishonored.