Indie Developerzy wyrażają aprobatę wobec zakupu Activision Blizzard przez Microsoft

Indie Developerzy wyrażają aprobatę wobec zakupu Activision Blizzard przez Microsoft

Grupa niezależnych twórców gier wyraziła swoją aprobatę wobec niedawnego przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft o wartości 69 miliardów dolarów. Odkryto to w krótkich dokumentach przedstawionych w ramach procesu Federalnej Komisji Handlu (FTC) przeciwko Microsoftowi przed Ninth District Circuit of Appeals w Kalifornii.

Wśród firm popierających to przejęcie są Curve Games, Finji, Iam8bit i Strange Scaffold. Twierdzą oni, że integracja popularnego franczyzowego tytułu Activision Blizzard, Call of Duty, z abonamentową usługą Game Pass stworzy znaczące korzyści zarówno dla samej usługi, jak i dla niezależnych deweloperów na rynku gier.

Twórcy indie argumentują, że poszerzenie bazy subskrybentów Game Pass pozwoliłoby większej liczbie graczy odkrywać i wypróbować gry niezależne. Zwiększona ekspozycja mogłaby potencjalnie przynieść wyższe zaangażowanie w tytuły indie na różnych platformach, poza samym Game Passem.

Jednym z wartościowych przykładów przytaczanych w dokumentach jest Escape Academy od Iam8bit, która przyciągnęła według raportów 1,5 miliona użytkowników na usłudze abonamentowej Microsoftu. Podobnie Human Fall Flat od Curve Games osiągnęło 14,2 miliona graczy za pośrednictwem Game Pass.

Przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft spotkało się z szerokim nadzorem regulacyjnym oraz trwającymi wyzwaniami prawno-ustrojowymi. Jednakże wsparcie tych deweloperów indie podkreśla potencjalny pozytywny wpływ, jaki integracja renomowanych franczyz Activision Blizzard z Game Passem może mieć na branżę gier niezależnych.

Definicje pojęć:
– Game Pass: usługa abonamentowa Microsoftu, która umożliwia graczom dostęp do biblioteki gier za miesięczną opłatą.
– Gry indie: gry tworzone przez niezależnych deweloperów lub małe studia, często charakteryzujące się unikalną i innowacyjną mechaniką rozgrywki oraz stylem artystycznym.