Grupa niezależnych twórców gier wspiera przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft

Grupa niezależnych twórców gier wspiera przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft

Grupa niezależnych deweloperów gier wyraziła swoje poparcie dla planowanego przejęcia firmy Activision Blizzard przez Microsoft o wartości 69 miliardów dolarów. Wśród deweloperów, którzy wypowiedzieli się na ten temat, znaleźli się m.in. Curve Games, Finji, Iam8bit i Strange Scaffold. Ich komentarze zostały przekazane do Sądu Apelacyjnego w dziewiątym okręgu w Kalifornii jako część sprawy Federalnej Komisji Handlu (FTC) przeciwko Microsoftowi.

Jednym z głównych zalet tego przejęcia, wspomnianych przez grupę niezależnych deweloperów, jest potencjalne uwzględnienie serii gier Call of Duty w usłudze Game Pass od Microsoftu. Deweloperzy są przekonani, że taki krok zwiększy popularność Game Pass i ostatecznie przyniesie korzyści niezależnym twórcom gier na rynku. Rozszerzenie bazy subskrybentów Game Pass dałoby większej liczbie graczy możliwość odkrycia i wypróbowania gier niezależnych, które inaczej mogliby zignorować. Zwiększone zainteresowanie przyczyniłoby się nie tylko do korzyści dla gier niezależnych dostępnych w Game Pass, ale również mogłoby przynieść większy sukces poza tą usługą abonamentową.

W briefie przesłanym do sądu przedstawiono również przykłady pozytywnego wpływu Game Pass na gry niezależne. Na przykład, Escape Academy firmy Iam8bit przyciągnęło 1,5 miliona użytkowników przez usługę Game Pass, natomiast tytuł Human Fall Flat od Curve Games zgromadził 14,2 miliona graczy.

Przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft spotkało się z wieloma przeszkodami regulacyjnymi. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w naszym obszernym wprowadzeniu.

Definicje:
– Niezależni deweloperzy gier: Niezależni twórcy gier wideo, którzy tworzą gry bez finansowego wsparcia dużych wydawców.
– Activision Blizzard: Duże przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją gier wideo, posiadające popularne serie, w tym Call of Duty.
– Game Pass: Usługa subskrypcyjna Microsoftu oferująca bibliotekę gier za miesięczną opłatą.