• śr.. lis 29th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Lista gier Xbox, które zakończą swoje funkcje online w grudniu 2023 roku

  ByMarta Bryła

  lis 21, 2023
  Lista gier Xbox, które zakończą swoje funkcje online w grudniu 2023 roku

  W dynamicznie rozwijającym się świecie gier często słyszymy o zamknięciu serwerów różnych tytułów na konsolę Xbox. Tym razem ponad 10 gier żegna się z funkcjami online w grudniu 2023 roku, pozwalając nam cieszyć się ich multiplayerowymi światami przez kilka ostatnich tygodni.

  Choć niektóre z tych zamknięć mogą nie być zaskoczeniem dla wielbicieli gier, na liście znajdują się również kilka nieoczekiwanych tytułów. NBA 2K22, popularna gra symulująca koszykówkę, oraz Anvil: Vault Breaker, wciągająca gra akcji i przygód, są jednymi z tych, które żegnają się ze swoimi serwerami. Dodatkowo, Gundam Evolution, popularna gra o walkach mecha, zamknie swoje serwery w listopadzie.

  Warto zauważyć, że nie wszystkie gry na tej liście kładą zbytni nacisk na funkcje online. Gry takie jak Mirror’s Edge Catalyst i Dead Space, znane głównie z wciągającego trybu dla jednego gracza, również przestaną obsługiwać funkcje online w wyznaczonych terminach. Co do serii Battlefield, trzy gry opuszczą EA Play i Xbox Game Pass Ultimate 30 listopada.

  Choć to nie koniec zamknięć serwerów, a spodziewane są kolejne ogłoszenia dotyczące 2024 roku, już teraz słychać pogłoski o innych grach, które czeka ten sam los. Niektóre tytuły Ubisoftu dla Xbox 360 oraz wersja ostatniej generacji Hunt: Showdown znalazły się już na radarze zbliżającego się zamknięcia serwerów.

  Jako gracze zawsze jesteśmy zasmuceni pożegnaniem się z online’owymi światami naszych ulubionych gier. Jeśli wywołuje to w Tobie smutek, chcielibyśmy usłyszeć Twoje myśli w komentarzach poniżej. Cieszmy się jeszcze tymi grami tak długo, jak tylko możemy, i śledźmy informacje o kolejnych zamknięciach serwerów.

  Źródła:
  – Oficjalna strona Xbox
  – YouTube Gaming
  – GamesRadar